A szállásadó rendkívül kedves és mosolygós volt, teljes bizalommal fordult felénk. A szállás kifogástalan állapotban várt bennünket, igazi vendégváró gesztusokkal: bekészített pezsgő, ásványvíz, kávé, tea, snackek, bonbonok, valamint minőségi kozmetikumok a fürdőszobában tették még különlegesebbé az érkezést.
Vonattal és kerékpárral érkeztünk. A kerékpár tárolására is volt megoldás.
Az apartman esztétikailag is lenyűgöző – minden apró részlet a szállásadó figyelmességéről, jó ízléséről és kreativitásáról árulkodik. A berendezés és a felszereltség olyan színvonalú, hogy akár több hetes tartózkodásra is tökéletesen alkalmas: nagy hűtő, fagyasztó, légkeveréses sütő, indukciós főzőlap, mosogatógép, mosógép és szárító, légkondicionáló mind rendelkezésre áll. Az ágy elegendően nagy és kényelmes, a hálószobához tartozik egy kis hangulatos erkély is.
A ház földszintjén egy közel 150 éves pizzéria üzemel, ami éjjel 23 óráig nyitva van, de a pizzéria nyüzsgéséből, zajaiból semmi sem hallatszott fel, és érdemes a pizzájukat is megkóstolni.
Eddigi legjobb külföldi szállásélményünk! A városka maga is nagyon hangulatos, barátságos, a strandok tiszták a szálláshelyről tíz perc sétára elérhető az egyik, a Parenzana kerékpárút pedig csodaszép – tökéletes nyaralóhely. Kitűnő és biztonságos kerékpárutak, az autósok türelmesek, előzékenyek, nincs türelmetlen dudálás, kiabálás az utakon. A Júliai Alpok után ez a második élményünk Szlovéniában, lenyűgöző az ország, az életvitel és a szlovén emberek kedvessége is. Szívesen visszatérünk később is.