Apartamentul este asezat perfect, chiar pe plaja Los Cristianos. Nu este trafic de masini, este spatiu pietonal.
Este un apartament micut, dar cochet, dotat cu tot ceea ce este necesar :
1. In baie : masina de spalat rufe, uscator de par, gel de dus, sapun, detergent pentru rufe, prosoape de calitate foarte buna , boiler pentru apa calda, geam pentru aerisire
2. In dormitor : pat si perne confortabile, dulap incapator, in care am gasit cearsafuri de schimb, prosoape pentru baie, prosoape pentru plaja, masina de calcat si masa de calcat
3. Bucataria open space este dotata cu mai multe decat ne asteptam! Patru tigai, de diferite marimi, cratiti si capace de diferite marimi, tacamuri, cani, farfurii, aparat pentru cafea. Foarte dragut, gazda ne-a asteptat cu o sticla cu apa, cateva plicuri de ceai, cateva doze de cafea, ceva dulce, asa incat sa nu fie necesar sa iesim imediat dupa un drum lung. Bucatarua de continua cu sufrageria, unde este o canapea, un teleevizor, o masuta si un birou.
4. Terasa este locul in care am petrecut cel mai mult timp in acest apartament! Cu o vedere spectaculoasa catre ocean, catre plaja si catre pietonala ... nu pot alege un moment al zilei preferat, fiecare are un farmec aparte: dimineata beam cafeaua uitandu-ne la oamenii care faceau sport pe plaja, la pranz ascultam artistii stradali care cantau in fata teraselor, iar seara pietonala se anima cu oameni veseli.
Terasa este foarte spatioasa, acolo se afla o masa si doua scaune, doua sezlonguri si uscator de rufe. Cand este soare, se poate trage o prelata care face umbra.
Pentru ca am fost acolo in luna august, seara dormeam cu usa deschisa (apartamentul nu are aer conditionat, insa nu este nevoie de asa ceva). Zgomotul facut de ocean era foarte placut!
Am fost norocosi sa gasim acest apartament, iar data viitoare cand vom merge in Tenerife il vom alege din nou.
Daca lasam usa deschisa la balcon, se auzeau vocile clientilor de la terase pana foarte tarziu (2-3 noaptea, uneori). Iar dimineata se aude tractorul care niveleaza nisipul pe plaja. Cei foarte sensibili cu somnul pot suferi un pic, dar trebuie tinut cont ca nu este o strada pe care sa circule masini, ceea ce este un mare avantaj!