Totul mi s-a parut fantastic: comunicarea cu gazdele, ajutorul oferit pentru transferul cu barca, faptul ca am fost cazati la ora 9 dimineata, in conditiile in care se oprise curentul si totusi s-a facut curatenie in timp record. In camera exista tot ce ai putea sa iti doresti: paturi confortabile, frigider, tv cu netflix, acces internet, terasa splendida, seif, uscator de par, gel de dus de calitate, curatenie impecabila. Ne-au oferit tot ce am avut nevoie: un cearsaf in plus, un prosop colorat pe care uitasem sa il iau de acasa si care imi era necesar pentru ca se murdarea fata de perna de vopseaua mea de par (brunetele stiu). Casa Boeriu are insa, pe langa dotarile de care pomenesc toti si multe lucruri mici, care fac o diferenta enorma: de exemplu soarele batea dupa amiza, lucru care imi placea, ca puteam sa imi beau cafeaua linistita la umbra. Dupa amiza venea soarele insa si batea direct inspre terasa si geamuri. Ei bine, tavanul acoperisului terasei era dotat cu o draperie cu care iti puteai face si umbra si initimitate, daca doresti. Cafeaua de dimineatza era din partea casei, dupa gust aveai la dispozitie fie expressor, fie filtru. Exista masina de spalat vase si masina de gheata in bucataria pusa la dispozitia oaspetilor. Totul este nu confortabil, ci de-a dreptul luxos. Nimic nu pare ieftin. Dincolo de lucruri insa, oamenii fac diferenta: gazdele, Florina si Marius, ne-au facut sa ne simtim ca si cum am fi din familie. Erau acolo mereu la nevoie, dar o prezenta discreta, combinatie pe care am apreciat-o nespus. Am fost invitati impreuna cu toti cei cazati la pensiune la o masa de peste fript cu mamaliga si mujdei in prima seara, o surpriza foarte placuta. In mod cert voi reveni, nu imi pot imagina sa vin din nou in Sfantu Gheorghe si sa stau in alta parte.