Am rezervat apartamentul pentru o noapte in perioada 22-23 iunie 2024 cu 6 zile inainte. Nu am primit nicio confirmare din partea gazdei pentru rezervarea facuta timp de 3 zile. Cu 2 zile inaintea cazarii, am contactat gazda la numarul de telefon mentionat pe Booking, care nu a raspuns la telefon, doar la mesaje pe WhatsApp. In momentul in care a raspuns, nu stia cine suntem, pentru cate persoane si in ce perioada facusem rezervarea. Dupa furnizarea informatiilor, ne-a comunicat faptul ca este o problema la scurgerea apartamentului, motiv pentru care nu se putea sta acolo, oferindu-ne cazarea in alt apartament situat in Mamaia. Dupa refuzarea acestei oferte, a promis incercarea de solutionare a problemei in aceeasi zi, revenind pe seara cu un mesaj informandu-ne ca problema fusese rezolvata. Pe data de 22, am dorit efectuarea check-in-ului la ora 20 (intervalul permis si mentionat pe Booking fiind intre orele 15 si 20). La ora 19:50, gazda trimite mesaj spunand ca problema cu scurgerea a reaparut miraculos, si trimitand adresa unui alt apartament situat vis-a-vis de Casinoul Constanta unde trebuia sa ajungem si urma sa fim cazati. Dupa o deplasare de 20 de minute pana la noua locatie, contactam gazda si ne informeaza ca abia in acel moment este trimisa alta persoana pentru a ne da cheia si a ne face check-in-ul. Dupa o alta asteptare de 10 minute, persoana in cauza vine cu cheile, ne face check-in-ul in apartament, informandu-ne ca el nu se ocupa de acea locatie si ca daca este vreo problema, sa contactam gazda, dupa care pleaca imediat. Examinand starea apartamentului, constatam o baie cu gandaci morti si urechelnite vii, o centrala, care, desi bagata in priza, nu avea presiune la apa, deci nu avea apa calda, lenjeriile pentru pat, care pe langa faptul ca nu fusesera puse, probabil nu fusesera nici macar spalate de la ultima utilizare, intrucat aveau urme de murdarie, fire de par si chiar furnici care umblau pe ele.
In plus, aerele conditionate nu functionau din telecomanda, le-am pornit cu ajutorul telefoanelor, iar aerul conditionat din dormitor nu avea scurgerea corect facuta in exterior, intrucat a inceput sa curga apa in interior. Am telefonat si lasat mesaje gazdei incepand cu ora 20:20, la care nu a binevoit sa raspunda pana la ora 21;30, cand a raspuns cu un mesaj sec in care isi cerea scuze pentru situatie, dar nu putea face nimic in acel moment, data fiind ora, iar ca daca am fi facut check-in-ul mai devreme, poate s-ar fi putut face ceva. In urma acestui mesaj, am incercat la 20 de secunde sa o sunam, neprimind niciun raspuns. Am ramas peste noapte in aceste conditii deplorabile, dat fiind ca serviciul clienti Booking nu era disponibil sambata, iar gazda nu raspundea, iar a doua zi am facut checkout-ul spunandu-ni-se la ora 10 sa lasam apartamentul descuiat, iar cheia pe aparatul de microunde. Per total, cea mai groaznica experienta de cazare avuta prin Booking, cu o gazda de o lipsa de interes total si o nesimtire crasa. Gazda nu s-a prezentat in niciun moment al comunicarii avute. Tot acest discomfort a fost accentuat de faptul ca plata pentru cazare a trebuit facuta in avans, nerambursabil.