Stay Realm Logo

Discover

Hotels

Settings

Currency
Language
Loading...
5.3 / 10 Guest Rating

Stanford apartments

32 Strada Sergent Năstase Pamfil, Bucharest, ro

Stanford apartments - main view

About the Property

Central Location:
Located in the heart of Bucharest, Stanford apartments provide easy access to popular attractions like Romanian Athenaeum and Bucharest National Theater TNB.

Comfortable Accommodation:
Our apartments offer free WiFi, air conditioning, fully equipped kitchenettes, flat-screen TVs, and private bathrooms with walk-in showers. The family rooms and parquet floors ensure a cozy stay for all guests.

Convenience and Amenities:
With a private entrance, bed linen, and towels provided, Stanford apartments prioritize convenience and comfort for every visitor.

Experience the best of Bucharest at Stanford apartments. Book now for a memorable stay!

Facilities & Amenities

Non-smoking rooms
Air conditioning
Family rooms
Non-smoking throughout
Invoice provided
Free wired internet
Internet access

Important Information

Check-in & Out

Check-in
Check-out11:00 AM

Property Notes

This property does not accommodate bachelor(ette) or similar parties. Managed by a private host A deposit may be required at the property.

Check Room Availability

1 night · 2 adults

No rooms available

We couldn't find any available rooms for these dates and guests. Try adjusting your search criteria.

Guest Reviews

5.3
Good27 verified reviews
AI Summary

Guests highly rate the good location and frequently praise the air conditioning.

Categories

Cleanliness2.4
Service5.4
Location8.5
Room Quality3.4
Amenities4.4
Value for Money3.4
Food and Beverage8.9
Overall Experience5.9

Select topics to read reviews

C
comaniciroRO
Verified booking
family_with_children
Standard Room
Stayed in Mar 27, 2026

"Țeapă pe față."

7.0

Plusuri: Lenjeria de pat a fost curată, iar patul confortabil – un aspect important pentru o ședere. Televizoarele funcționează fără probleme. Curățenia generală este decentă. Baia este aprovizionată cu hârtie igienică, săpun și mini geluri de duș. Zonă de duș curată. Un avantaj este zona, locația este pe o străduță liniștită, fără zgomot, ceea ce oferă un plus de confort din acest punct de vedere.

Am ales această cazare pentru o noapte și din păcate, experiența nu a fost prea plăcută, multe minusuri care nu prea pot fi trecute cu vederea și nu sunt eu ăla pretențiosul. Noroc că am fost foarte obosit și mai mult am dormit. În primul rând, pozele nu reflectă realitatea deloc, diferențele sunt evidente încă de la intrare, am rezervat ceva și am primit altceva. În prima cameră există o masă, dar fără scaune, ceea ce o face practic inutilă. Miros la interior nu a existat la început deoarece erau geamurile deschise, dar evident ulterior a devenit deranjant, un amestec de aer închis, fum și iz puternic de canalizare care venea din baie. Bucătăria există, practic este nefuncțională pentru cine vrea să-și gătească: dotările sunt super minimale (4 furculițe, o linguriță, un pahar, 2 farfurii adânci, o tigaie, o oală mică și un capac nepotrivit, fără cuțite sau alte lucruri esențiale, nici măcar un burete de spălat vase, etc.). Există chiuvetă și plită electrică, probabil funcționale, dar nu le-am folosit. În mod clar, nu te poți baza pe ideea de „self-catering”. Căldura în calorifere a venit târziu, în camere a fost frig in prima parte a nopții, ulterior s-au încălzit dar așa cât să nu înghețe. Scările interioare de pe hol care duc la etaj amplifică foarte mult zgomotul, de fiecare dată când cineva urcă sau coboară, ai impresia că este cimeva în cameră cu tine, la propriu. Și când dormeam m-a tot trezit cineva... Dulapul există, dar fără umerașe, un detaliu mic, dar incomod. Concluzie finală, strict din punctul meu de vedere: Este o opțiune acceptabilă pentru o singură noapte sau maxim două, dacă nu ai așteptări mari și nu ești pretențios. Pentru un sejur mai lung de atât sau pentru cei care caută un minim de confort cu acces la bucătărie, nu este alegerea potrivită. Notă finală: 6.50 spre 7.

Helpful?
A
AbdulrahmanseSE
Verified booking
solo_traveller
Standard Room
Stayed in Feb 9, 2026

"Good"

1.0

Ingen

Ingen

Helpful?
R
RoxanaroRO
Verified booking
solo_traveller
Standard Room
Stayed in Jan 24, 2026

"Dezamagitor"

1.0

A fost aproape de unde am avut eu nevoie sa ajung

O cazare absolut ingrozitoare. Pe langa faptul ca a fost murdar (am gasit guma lipita sub masa, pernele aveau un miros ciudatel si nu stiu cand au aspirat ultima data), cand am ajuns la cazare nu era nicio diferenta intre temperatura de afara si cea din camera. Mi s-a schimbat camera dupa ce am intrebat ce se poate face in legatura cu asta, dar am fost intrebata cat am platit pentru ca daca as fi platit mai putin, mi-ar mai fi cerut bani pentru ca am fost mutata intr-o camera mai mare, de parca ar fi fost vina mea ca nu le-a mers caldura in camera in care am fost repartizata initial. La inceputul penultimei mele zile de cazare, a venit un angajat sa verifice daca inca mai sunt in camera. A incercat sa intre direct in camera si de abia dupa ce a realizat ca este inchisa usa, a batut. O dezamagire completa, nu recomand sa va cazati la aceasta locatie.

Helpful?
K
KiarimovuaUA
Verified booking
family_with_children
Standard Room
Stayed in Jan 19, 2026

"Good"

1.0
Helpful?
R
RomanuaUA
Verified booking
family_with_children
Standard Room
Stayed in Jan 19, 2026

"Good"

1.0

Херня

Helpful?
S
StamateroRO
Verified booking
family_with_children
Standard Room
Stayed in Jan 17, 2026

"Excellent"

8.0
Helpful?
E
EmiliaroRO
Verified booking
couple
Standard Room
Stayed in Jan 4, 2026

"Very Good"

7.0
Helpful?
L
LauraesES
Verified booking
couple
Standard Room
Stayed in Dec 18, 2025

"Muy sucio y mala gestión."

4.0

Estaba en una ubicación buena. No está cerca del centro pero tienes bus y metro para poder moverte y servicios generales cerca del apartamento.

Estaba sucio, mucho. El dueño del apartamento no da ninguna indicación de cómo hacer el check in ni el check out. No contesta los mensajes, hay que probar suerte con las llamadas y a veces ni así. Contaba con muy poca vajilla para el piso, ni si quiera tenía vasos y únicamente dos platos y dos tenedores. Solamente nos dieron una almohada individual para una cama enorme. Esto sí que no lo entiendo de verdad. Dormimos muy mal. En general todo el apartamento está mal gestionado y cuidado. Es solamente para ir a dormir y ni eso . Estás incómodo todo el rato por la suciedad y el poco cuidado al inquilino. En general no lo recomendaría . Hay otras opciones mucho mejores

Helpful?
P
Pahone AurelroRO
Verified booking
family_with_children
Standard Room
Stayed in Nov 20, 2025

"Very Good"

7.0
Helpful?
S
SklkLK
Verified booking
couple
Standard Room
Stayed in Nov 17, 2025

"Very bad experience."

2.0

The room very dirty condition and there is no bath towel,no blankets and toilet paper & heater doesn’t work .

Helpful?